Askeri Ürünler

Hayati değer önem taşıyan alanlar için

özgün savunma teknolojileri!

Kalıcı Arazi Güvenliği

Akıllı Taş

LPWAN teknolojisi sayesinde günümüzde düşük enerji maliyetiyle geniş iletişim ağları kurulabilmektedir. Akıllı Taş, bu yenilikci alt yapıyı kullanarak zorlu arazi şartlarında başarı yüzdesi yüksek savunma(Taktik radar) ve takip sistemidir.

 

 

LPWAN teknolojisi ile siber güvenliği üst düzeyde, sızma ve engellemelere karşı güvenli bir ağ geçidine sahip olan Akıllı Taş, 2 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonrasında Tübitak 1512 prototipi ile saha testlerini başarıyla geçmiştir. Son 3 yıldır geliştirme süreci devam eden ürünümüz özel kompozit kaplaması, akıllı entegre radarı ve sismik sensörleriyle alanındaki en gelişmiş üründür.

 

 

Yüksek kamuflaj kabiliyeti, sahada insan/hayvan ayrımını yapabilmesi, hızlı, güvenli ve 20 km’ye varan iletişim menzili ile Akıllı Taş ülkemizin savunma ve takip gücüne büyük katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Ar-Ge Süreci
Web Designer 100%
Ürün Geliştirme
Web Designer 100%
Saha Testleri
Web Designer 79%
Seri Üretim
Web Designer 62%
Taşınabilir Operasyon Güvenliği Akıllı Çakıl

Akıllı Çakıl, Akıllı Taş projesinin 150 gr ağırlığındaki taşınabilir versiyonudur. 10 metre algılama menzili, 5 kilometre iletişim menzili sayesinde hareket halindeki askeri birliklere aktif koruma kalkanı sağlamaktadır. Uyarıcı çember oluşturulması, pusu bölgesi takibi ve çoklu kullanım özelliklerine sahiptir.

 

Pinomatik tüfek yardımıyla sahaya kurulumu yapılabilmektedir. Çalışma süresince sahadan veri toplayan Akıllı Çakıl, operasyon sonrasında benzersiz raporlar sunmaktadır.

 

Akıllı Çakıl ürünümüz prototip çalışmalarını tamamlamış olup kısa sürede seri üretime başlayacaktır.

Ar-Ge Süreci
Web Designer 100%
Ürün Geliştirme
Web Designer 100%
Saha Testleri
Web Designer 79%
Seri Üretim
Web Designer 62%

Kablosuz Tesis Güvenliği

Askeri IOT Sensör

LPWAN ve Bluetooth 5 alt yapılarını kullanarak geliştirmekte olduğumuz bu ürün sayesinde askeri tesislerin siber güvenlik elemanlarının (Kamera, sensör ve takip mekanizmaları) tamamını kablosuz olarak kurulması hedeflemektedir. Bu sayede güvenlik altyapısı çok daha hızlı ve daha az maliyetle kurulabilmektedir. Entegre sensörleri ve 5 yıla varan pil ömrü sayesinde rakiplerine göre çok daha kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturmaktadır.

Ar-Ge Süreci
Web Designer 90%
Ürün Geliştirme
Web Designer 87%
Saha Testleri
Web Designer 59%
Seri Üretim
Web Designer 25%

Operasyonel Takım İHA

Sürü İHA

Sürü İHA, son dönemde etkin hava gücü olarak kullanılan İnsansız Hava Araçlarının küçük boyutlu ve ortak hareket kabiliyetine sahip yenilikçi bir versiyonudur. Askeri takip ve operasyon kabiliyetine sahip olacak bu ürünümüz LPWan alt yapısı sayesinde düşük maliyetli ve yüksek menzili hava gücü oluşturabilecektir.

 

Sürü İHA ürünümüzün Ar-Ge çalışmaları devam etmekte olup 2021 yılı son çeyreğinde prototip çalışmalarının tamamlanması planlanmaktadır.

Ar-Ge Süreci
Web Designer 62%
Ürün Geliştirme
Web Designer 40%
Saha Testleri
Web Designer 11%
Seri Üretim
Web Designer 6%

Adres

Sanayi Mahallesi,
Teknopark Bulvarı Apt. No: 1/4A/101
Pendik-İstanbul

Mail

info@mamtas.net