Askeri Ürünler

Hayati değer önem taşıyan alanlar için özgün savunma teknolojileri!

askeri ürün
araç takip,rota takip, sensör
Kalıcı Arazi Güvenliği

Akıllı Taş

LPWAN teknolojisi sayesinde günümüzde düşük enerji maliyetiyle geniş iletişim ağları kurulabilmektedir. Akıllı Taş, bu yenilikci alt yapıyı kullanarak zorlu arazi şartlarında başarı yüzdesi yüksek savunma(Taktik radar) ve takip sistemidir.

LPWAN teknolojisi ile siber güvenliği üst düzeyde, sızma ve engellemelere karşı güvenli bir ağ geçidine sahip olan Akıllı Taş, 2 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonrasında Tübitak 1512 prototipi ile saha testlerini başarıyla geçmiştir. Son 3 yıldır geliştirme süreci devam eden ürünümüz özel kompozit kaplaması, akıllı entegre radarı ve sismik sensörleriyle alanındaki en gelişmiş üründür.

Yüksek kamuflaj kabiliyeti, sahada insan/hayvan ayrımını yapabilmesi, hızlı, güvenli ve 20 km’ye varan iletişim menzili ile Akıllı Taş ülkemizin savunma ve takip gücüne büyük katkı sağlamayı hedeflemektedir.

100%

Ar-Ge Süreci

100%

Ürün Geliştirme

79%

Saha Testleri

62%

Seri Üretim

araç takip,rota takip, sensör
Taşınabilir Operasyon Güvenliği

Akıllı Çakıl

Akıllı Çakıl, Akıllı Taş projesinin 150 gr ağırlığındaki taşınabilir versiyonudur. 10 metre algılama menzili, 5 kilometre iletişim menzili sayesinde hareket halindeki askeri birliklere aktif koruma kalkanı sağlamaktadır. Uyarıcı çember oluşturulması, pusu bölgesi takibi ve çoklu kullanım özelliklerine sahiptir.

Pinomatik tüfek yardımıyla sahaya kurulumu yapılabilmektedir. Çalışma süresince sahadan veri toplayan Akıllı Çakıl, operasyon sonrasında benzersiz raporlar sunmaktadır.

Akıllı Çakıl ürünümüz prototip çalışmalarını tamamlamış olup kısa sürede seri üretime başlayacaktır.

100%

Ar-Ge Süreci

100%

Ürün Geliştirme

79%

Saha Testleri

62%

Seri Üretim

araç takip,rota takip, sensör
Kablosuz Tesis Güvenliği

Askeri IOT Sensör

LPWAN ve Bluetooth 5 alt yapılarını kullanarak geliştirmekte olduğumuz bu ürün sayesinde askeri tesislerin siber güvenlik elemanlarının (Kamera, sensör ve takip mekanizmaları) tamamını kablosuz olarak kurulması hedeflemektedir. Bu sayede güvenlik altyapısı çok daha hızlı ve daha az maliyetle kurulabilmektedir. Entegre sensörleri ve 5 yıla varan pil ömrü sayesinde rakiplerine göre çok daha kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturmaktadır.

90%

Ar-Ge Süreci

87%

Ürün Geliştirme

59%

Saha Testleri

25%

Seri Üretim

araç takip,rota takip, sensör
Operasyonel Takım İHA

Sürü İHA

Sürü İHA, son dönemde etkin hava gücü olarak kullanılan İnsansız Hava Araçlarının küçük boyutlu ve ortak hareket kabiliyetine sahip yenilikçi bir versiyonudur. Askeri takip ve operasyon kabiliyetine sahip olacak bu ürünümüz LPWan alt yapısı sayesinde düşük maliyetli ve yüksek menzili hava gücü oluşturabilecektir.

Sürü İHA ürünümüzün Ar-Ge çalışmaları devam etmekte olup 2021 yılı son çeyreğinde prototip çalışmalarının tamamlanması planlanmaktadır.

62%

Ar-Ge Süreci

40%

Ürün Geliştirme

11%

Saha Testleri

6%

Seri Üretim

Taş İkon

Akıllı Taş

Zorlu arazi şartlarında başarı yüzdesi yüksek savunma(Taktik radar) ve takip sistemi.

Proje Ayrıntıları
Sensör İkon

Askeri IoT Sensör

LPWan ve Bluetooth 5 alt yapılarını kullanan uzun ömürlü kablosuz güvenlik elemanları

Proje Ayrıntıları
İha İkon

Sürü İHA

Küçük boyutlu ve ortak hareket kabiliyetine sahip yenilikçi İHA sistemi.

Proje Ayrıntıları